Kenmerken
- Navigator Werkmethode van de ondernemingsraad en PVT
- Programma van een hele dag (ochtend en middag)
- Maximaal aantal deelnemers: 12
Heb jij wel eens het gevoel, dat de ondernemingsraad op achterstand staat bij de bestuurder? Achterstand in informatie, in kennis, in ondersteuning en in macht? Een begrijpelijke reactie is dan, dat de OR de bestuurder bestookt met veel vragen. Maar vragen stellen leidt niet tot invloed. Het toont eerder dat de OR zich afhankelijk opstelt van de bestuurder. Uit onderzoek blijkt dat OR-en vaak te laat komen met hun eigen visie op belangrijke onderwerpen. Invloed hebben begint ermee, dat de OR van meet af aan een visie heeft op elk belangrijk beleidsonderwerp en hierover constructieve en inhoudelijke gesprekken voert met de bestuurder. OR en bestuurder laten zich in deze gesprekken wederzijds beïnvloeden. Mocht dit gesprek niet leiden tot de gewenste invloed, dan kan de OR overstappen naar de ondehanderlingsmodus. Daarover vind je op deze site de training ‘Onderhandelingskracht’.
1) met behulp van de navigator methode onderzoeken we de visie van de OR.
2) De OR bepaald zijn criteria in algemene zin en eventueel per onderwerp een aantal specifieke criteria
3) We maken een plan van aanpak. Gebaseerd op de visie, vanuit de criteria komen we tot een plan.
4) Pas toe of leg uit. Omdat de OR hier over heeft nagedacht, de collega's erbij betrokken zijn, is de stelling aan de bestuurder: Pas dit toe of leg uit waarom niet. Maar wel in dialoog met de bestuurder.
"*" geeft vereiste velden aan
Om jou de beste ervaring te geven, gebruiken we cookies die informatie opslaan zoals je surfgedrag op deze site. Met jouw toestemming kunnen we deze gegevens verwerken voor een soepeler bezoek. Zonder toestemming of bij intrekking kan dit invloed hebben op bepaalde functionaliteiten en diensten op onze site.
Kies 'Accepteren' voor een naadloze ervaring, 'Weigeren' als je geen cookies wilt, of 'Voorkeuren bekijken' om je instellingen aan te passen. Lees onze Privacyverklaring voor meer info.